Wytwórnia Filmów Oświatowych

Filmowa Migawka

Seria podkastów pod nazwą „Filmowa migawka” to nie tylko rozmowy z twórcami związanymi z Wytwórnią Filmów Oświatowych, znanymi w Polsce i na świecie reżyserami, operatorami czy innymi osobami związanymi z branżą filmową. To spotkania z studentami Łódzkiej filmówki, młodymi artystami, którzy dopiero wchodzą w świat wielkiej kinematografii.

RSS iTunes

Ryszard Lenczewski i jego praca w WFO

2023-08-24

Ryszard Lenczewski: polski operator filmowy, profesor sztuk filmowych, wykładowca akademicki, członek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

22 sierpnia w łódzkim kinie Charlie odbył się pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu Andrzeja Barańskiego „Kawalerskie życie na obczyźnie”, którego autorem zdjęć jest gość „Filmowej Migawki”, Ryszard Lenczewski. Zasłużony operator filmowy, reżyser, wykładowca akademicki oraz członek Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w trakcie rozmowy ze Sławomirem Kalwinkiem zdradził m.in. jak wyglądały kulisy pracy w WFO w latach 70., a także wyjaśnił co wyjdzie z połączenia obiektywu kamery z wizjerem do drzwi. Zapraszamy do odsłuchania najnowszego odcinka naszego podcastu. ---------------------- Naszych podcastów możecie słuchać na platformie YouTube, Spotify, Apple podcast, Google Podcast, Amazon Music, na na stronie Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych oraz na portalu UMWŁ www.drzwidokultury.pl Muzyka: Maha fixum ---- VOD: https://vimeo.com/wfolodz/vod_pages Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi wfo@wfo.com.pl FB: https://www.facebook.com/WytworniaFil.. . IG: https://www.instagram.com/wytworniafi.. . TikTok: https://www.tiktok.com/@wytworniafilm.. . -- Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Download
Filetype: MP3 - Size: 27 MB - Duration: 11:30m (320 kbps 48000 Hz)

Powered by Podcast Generator, an open source podcast publishing solution | Theme based on Bootstrap