Wytwórnia Filmów Oświatowych

Filmowa Migawka

Seria podkastów pod nazwą „Filmowa migawka” to nie tylko rozmowy z twórcami związanymi z Wytwórnią Filmów Oświatowych, znanymi w Polsce i na świecie reżyserami, operatorami czy innymi osobami związanymi z branżą filmową. To spotkania z studentami Łódzkiej filmówki, młodymi artystami, którzy dopiero wchodzą w świat wielkiej kinematografii.

RSS iTunes

Marcin Kot Bastkowski o filmie "Anioły z Sindżaru"

2022-06-23

Rozmowa o najnowszej produkcji Hanny Polak "Anioły z Sindżaru". Film zmonotwał Marcin Kot Bastkowski - gość Sławomira Kalwinka z WFO

Montażysta filmowy, absolwent PWSFTViT w Łodzi, członek Polskiej Akademii Filmowej i Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM). Zawodowo montuje od 1994 roku. W filmie fabularnym jako montażysta debiutował przy „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana. Jego wkład został doceniony nagrodą za montaż na FPFF w Gdyni 1999. Z Jerzym Hoffmanem ponownie spotkał się przy filmie „1920 Bitwa Warszawska” i otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł (2012). „Potop redivivus” to kolejna współpraca z Hoffmanem, polegająca na znacznym skróceniu filmu z roku 1974. Spośród montowanych przez niego seriali najbardziej znany jest „Oficer” i „Misja Afganistan” Macieja Dejczera. Z Dejczerem pracował też przy spektaklu Teatru Telewizji „Pielgrzymi” (2002), wyróżnionym za montaż na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Ma w dorobku również filmy dokumentalne. Ostatni z nich, pełnometrażowy „Something Better to Come” Hanny Polak zdobył ponad dwadzieścia nagród na międzynarodowych festiwalach m.in. Nagrodę Specjalną Jury na (IDFA), Grand Prix of ArtDoc na Art DocFest w Moskwie, nagrodę główną VIKTOR na Doc.fest w Monachium, nagrodę Millenium na Docs Against Gravity w Warszawie.

Download
Filetype: MP3 - Size: 28 MB - Duration: 20:06m (186 kbps 44100 Hz)

Powered by Podcast Generator, an open source podcast publishing solution | Theme based on Bootstrap