Wytwórnia Filmów Oświatowych

Filmowa Migawka

Seria podkastów pod nazwą „Filmowa migawka” to nie tylko rozmowy z twórcami związanymi z Wytwórnią Filmów Oświatowych, znanymi w Polsce i na świecie reżyserami, operatorami czy innymi osobami związanymi z branżą filmową. To spotkania z studentami Łódzkiej filmówki, młodymi artystami, którzy dopiero wchodzą w świat wielkiej kinematografii.

RSS iTunes

Magdalena Kowalczyk o filmie "Krowa"

2022-05-26

Magdalena Kowalczyk -operatorka- w "Filmowej migawce" opowiada o produkcji filmu "Krowa" w reżyserii nagrodzonej Oscarem Andrei Arnold.

Operatorka Magdalena Kowalczyk w rozmowie z Sławomirem Kalwinkiem z WFO opowiada o produkcji filmu "Krowa" w reżyserii nagrodzonej Oscarem Andrei Arnold. Film jest historią życia dwóch krów mlecznych. Produkcja powstawała przez sześć lat. Kamera podąża za bohaterkami pokazując wyzwania przed jakimi stoją każdego dnia oraz emocje, które przeżywają w codziennych sytuacjach. "Cow" to też przypomnienie widzom jaką szczególną rolę dla ludzi odgrywają krowy i pokazanie wyjątkowego piękna tych zwierząt. Produkcja swoją premierę na festiwalu w Cannes. Jak to się stało, że reżyserka filmu zaufała bohaterce naszego podcastu i wybrała ją jako operatora? Jak wyglądała praca na planie filmu o życiu krowy? Dlaczego zdjęcia do produkcji trwały prawie 6 lat? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w "Filmowej migawce" Naszych podcastów możecie słuchać na platformie YouTube, Spotify, Apple podcast, Google Podcast, Amazon Music, oraz na na stronie Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Muzyka: Maha fixum

Download
Filetype: MP3 - Size: 18 MB - Duration: 25:31m (990 kbps 48000 Hz)

Powered by Podcast Generator, an open source podcast publishing solution | Theme based on Bootstrap